budování knihovního fondu

Text dotazu

Sháním dokumenty pojednávající o stavění fondu knihovny, pokud možno vydané po revoluci a tudíž prosté ideologické propagandy...je možné, že zadávam špatmé vyhledávací dotazy,ale nemůžu se takových dokumentů dohledat...nachází se vašem fondu takové?

Odpověď

Dobrý den,

zkuste nejprve v terminologické databázi KTD vyhledat vhodný termín - http://sigma.nkp.cz/F.
Nabízí se tu:
akviziční politika
budování knihovního fondu.

V těchto heslech najdete více, včetně synonym a výkladu.
Pak hledejte jednak v bázi NKC - knihy, ale také v bázi KKL, popř. ANL (také články).
Některé z takto vyhledaných dokumentů jsou k dispozici v NK.