Budova LF UK v Hradci Králové

Text dotazu

Můžete mi prosím poradit, v jaké publikaci
bych našel architektonický popis, případně architektonický vývoj
budovy sborového velitelství v Hradci Králové (dnes Lékařská fakulta
UK) od architekta Jana Reichla? Předem děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

podařilo se mi nalézt několik publikací pojednávajících o Lékařské fakultě UK v HK, ale těžko říci, zda se v nich budou nacházet i informace o architektuře dané budovy, zde vypisuji, pro představu, jednu z nich:

MIKAN, Jaroslav: Hradecká renesance. Na paměť manifestační schůze Společnosti pro vybudování university českého severovýchodu v Hradci Králové dne 14. září 1945. Hradec Králové, F. J. Pácha 1945. Nestr.

Čerpala jsem z publikace, která se nachází v našem fondu:

MALINA, Jiří. Hradec Králové : umělecké památky ve městě na soutoku Labe a Orlice. Jiří Malina. Vyd. 1. Ústí nad Orlicí : Oftis, 2003. 120 s., [4] s. barev. obr. příl. ISBN 80-86042-90-1.

Zkuste se obrátit přímo na Vědeckou knihovnu v Hradci Králové (knihovna@svkhk.cz) nebo Muzeum východních Čech v Hradci Králové (info@muzeumhk.cz), kde Vám jistě poskytnou relevantnější odpověď.