Bude Národní knihovna uzavřena?

Text dotazu

Dobrý den,
píšu Vám z pozice studenta humanitních věd, který je (stejně jako mnoho mých spolužáků) naprosto závislý na knihovním fondu Národní knihovny. Můj dotaz je reakcí na článek Petra Zídka v LN ze dne 25.11. V tomto článku je uvedeno, že Národní knihovna bude příští dva roky uzavřena. Můžete tuto zprávu potvrdit nebo vyvrátit? Z pohledu studentů a vědeckých pracovníků se jedná o naprosto zásadní otázku, která ovlivní naši práci. Děkuji mnohokrát za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

v souvislosti s probíhající revitalizací areálu Klementina a sloučení následujících tří etap do jedné s ohledem na úsporu finančních prostředků a času, dojde ve druhé polovině roku k započatí stavebních prací této další etapy. S tímto souvisí omezení služeb poskytovaných Národní knihovnou. Nyní probíhají intenzivní jednání o tom, v jakém režimu bude knihovna své služby poskytovat. Konkrétní informace poskytneme na začátku roku 2016. Můžeme Vás však ubezpečit, že k totálnímu zavření Národní knihovny rozhodně nedojde. Služby budou poskytovány jak v Klementinu, tak v budově Národní knihovny v Hostivaři.