Boje o Máchu po stu a více letech

Text dotazu

Dobrý den,
prosím, zda by bylo možno oskenovat a zaslat článek od B. Fořta - Boje o Máchu po stu a více letech.
citace:
FOŘT, Bohumil. Boje o Máchu po stu a více letech. Rozrazil, Brno, Husa na provázku, CED, Větrné mlýny. ISSN 1801-4755, 2010, vol. 2010, no. 35, s. 56-57.
Bohužel jej nemohu sehnat a nutně ho potřebuji.
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

časopis "Rozrazil : revue na provázku - poutavý časopis" nabízí v české republice celá řada knihoven - viz Souborný katalog ČR - seriály: http://aleph.nkp.cz/cze/skcp.

V Národní knihovně ČR je tento časopis dostupný pouze v archivním exempláři, který se běžně nepůjčuje. Pořízení kopií z tohoto fondu je možné.  Protože se ovšem jedná o zvláštní fond, jsou kopie pořizovány ve zvláštním ochranném režimu. Jedna strana A4 je v tomto případě účtována 5,- Kč.  K ceně za kopie je připočítáván příplatek za přípravu předloh = 30,- Kč. V případě zasílání hotových kopií poštou je účtováno také balné (35,- Kč) a poštovné (dle ceníku České pošty s. p.).

 V souladu s autorským zákonem č. 216/2006 Sb., kterým se mění zákon č. 121/2000, o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským, jsou kopie zhotovené NK ČR určeny pouze ke vzdělávací, výzkumné a osobní potřebě objednavatele.

 V tomto případě bychom Vám doporučovali požádat o zhotovení kopií některou z knihoven, která disponuje daným časopisem v běžném fondu. Náklady na pořízení kopií budou pravděpodobně nižší  a vyřízení kopií rychlejší.

Pokud i za výše uvedených podmínek preferujete kopii z Národního konzervačního fondu NK ČR, pošlete prosím závaznou objednávku na e-mailovou adresu: reference@nkp.cz