Bohnice

Text dotazu

Dobrý den. Zajímal by mě historický původ jména části Prahy Bohnice. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, název části Prahy 8 Bohnice byl pravděpodobně odvozen od jména vyšehradského kanovníka, držitele hospodářských výnosů z obce, který byl zván Johan Boemus (Čech). První historická zmínka o obci Bohnice pochází ze dne 30.5.1158, kdy zde pražský biskup Daniel vysvětil románský kostel sv.Petra (později sv.Petra a Pavla). Více se o historii obce a čtvrti Bohnice dočtete v knize:

*  Kniha o Praze 8. Praha : MILPO, 1996. ISBN 80-901749-8-1 (váz.)

Použitá literatura:
*  Kniha o Praze 8. Praha : MILPO, 1996. ISBN 80-901749-8-1 (váz.)

*  Pražský uličník : encyklopedie názvů pražských veřejných prostranství. Díl 1: A-N. 1. vyd. Praha : Libri, 1997. ISBN 80-85983-24-9 (díl 1 : váz.).