Bodový systém

Text dotazu

Dobrý den. Nemáte knížky k zapůjčení, které by se zabývaly problematikou bodového systému v České republice? děkuji moc za Vaší odpověď.

Odpověď

Dobrý den, v Národní knihovně ČR máme k bodovému systému k dispozici následující
publikace:

1) NOVOTNÝ, Pavel. Bodový systém a pravidla silničního provozu : úplné znění silničního zákona č. 361/2000 Sb. ve znění pozdějších předpisů : [aktualizováno k 1.8.2006]. Brno : Computer Press, 2006. 72 s. ISBN 80-7226-736-1.

2) Bodový systém do každého auta / [zdroj textu Ministerstvo dopravy]. Havlíčkův Brod : Fragment, 2006. 62 s. ISBN 80-253-0334-9.

3) HÁJEK, Miroslav. Jak nepřijít o řidičský průkaz : 12 bodů hrozí každému : tajemství a záludnosti bodového systému - neplaťte zbytečně pokuty, když nemusíte - pasti na řidiče - práva a povinnosti řidičů - práva a povinnosti policistů - není nutné mít 12 bodů, abyste přišli o řidičský průkaz. Praha : Grada, 2008. 96 s. ISBN 978-80-247-2213-9.

4) Jak přežít nová pravidla silničního provozu a bodový systém. [Česko] : František Beníšek, 2006. 45 s. ISBN 80-903691-4-6.

5) SCHRÖTER, Zdeněk. Nová pravidla a bodový systém : [včetně novely ze dne 25.4.2006]. Praha : Grada, 2006. 102 s. ISBN 80-247-1642-9.

6) Nová pravidla silničního provozu : komentáře novinek, bodový systém, přehled pokut, úplné znění zákona o silničním provozu. Olomouc : Rubico, 2006. 136 s. ISBN 80-7346-064-5.

7) Nová pravidla silničního provozu : zákon o silničním provozu v platném znění, bodový systém a pokuty, vysvětlivky novinek. Beroun : Newsletter, c2006. 64 s. ISBN 80-7350-069-8.

8) BERAN, Tomáš. Nová pravidla silničního provozu : bodový systém a další změny silničního zákona. Brno : Computer Press, 2006. 91 s. ISBN 80-251-0909-7.

9) Pravidla do kapsy : aktuální znění zákona o provozu na pozemních komunikacích, souvisejících předpisů, bodového systému a testových otázek po úpravách v červenci 2007 - pro praxi, autoškolu i školení. Praha : Springer Media CZ, c2007. 267 s. ISBN 978-80-86411-65-1.

Záznamy výše uvedených dokumentů je možné nalézt v elektronickém katalogu NK ČR - http://sigma.nkp.cz/cze/nkc, informace o možnostech výpůjčky naleznete pod ikonou Exempláře.

Pokud byste měla zájem také o články o bodovém systému, můžete využít naší databázi ANL - Články v českých novinách, časopisech a sbornících (http://sigma.nkp.cz/cze/anl). Do pole předmět můžete zadat např. bodový and systém nebo bodov? and systém? (znaménko ? v dotazu nahrazuje 1 a více znaků, výraz rozšiřuje). Databáze ANL je však pouze bibliografická, některé články sice mohou obsahovat plný text, avšak přístup k němu je omezen pouze na počítače Národní knihovny.
Existují i plnotextové databáze článků, např. Anopress nebo Newton, které můžete využít v knihovnách na základě čtenářského průkazu. K databázi Anopress má přístup i NK ČR ze svých počítačů (http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_infozdr.php3#anopress),
databázi Newton zpřístupňuje např. Městská knihovna v Praze (http://www.mlp.cz/databaze.htm - odkaz Internetové databáze přístupné v knihovně).