Blogování - sociální pohled

Text dotazu

Dobrý den,
sháním literaturu týkající se blogů a blogování adolescentů. Zatím jsem našla na
toto téma pouze vysokoškolské diplomové práce, jinak jsem jej objevila pouze
sporadicky v knihách o vývojové psychologii. Za Vaši pomoc budu vděčná, děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

posílám krátký seznam literatury k dané problematice:

Knihy:

Lovink, Geert : Zero comments : blogging and critical Internet culture,
New York  : Routledge  , 2008, 312 s.

Tremayne, Mark : Blogging, citizenship, and the future of media, New York
: Routledge  , 2007, 287 s.

Eva Lusková : Blog jako cesta k porozumění dospívajícím, Masarykova
univerzita, 2007, rukopis(bakalářská práce na FSS MUNI)

Články:

Pavel Rankov : Verejné a súkromné v komunikácii : Blog ako príklad
aktuálnych zmien, in: Sociální media. Roč. 6, č. 2 (2009), s. 15-35.

Alena Černá, David Šmahel : Sebepoškozování v adolescenci: blog jako
prostředek vytváření komunity, in: Československá psychologie. Roč. 53, č.
5 (2009), s. 492-504. ISSN 0009-062X