Bitva 1638 křestané proti Turkům

Text dotazu

U kterého města porazili křestané Turky v roce 1638.

Odpověď

Dobry den, podle referencni literatury, ktera je v nasi studovne k dispozici, napr.

SKRIVAN, Ales: Lexikon svetovych dejin: 1492-1914. Praha: 2002. ISBN 80-86493-06-7 Dejiny evropske civilizace: dil II. Praha: 1995. ISBN 80-7185-011-X

pod castmi, ktere se zabyvaji tureckymi valkami, neni uvedena zadna bitva, pri ktere by v roce 1638 krestane porazili turecke vojsko.

K tomuto roku se vaze:

- v ramci turecko-perskych valek (6.) v letech 1623-1638 bylo oblehani Bagdadu Turky, ktery byl v roce 1638 dobyt Turky a tim byly valky ukonceny (zde se ovsem nejedna o vitezstvi krestanu)

Mozna mate na mysli oblehani Vidne roku 1683, kdy 12. zari byla svedena rozhodujici bitva na Kahlenbergu, kde cisarsti vojaci zvitezili (v ramci tureckych valek v letech 1683-1697).
Mozna se ovsem nejaka bitva odehrala a neni jako mnohe dalsi uvadena v referencni literature, v tomto pripade si muzete prostrednictvim napr. katalogu NKC vyhledat literaturu zadanim napr. klicovych slov valky, dejiny, Evropa - psano s diakritikou.