Biopsychosociální problematika neslyšících

Text dotazu

Prosím jaké knihy bych mohla použít k Absolvenské
práci na téma BIOpsychosociální problematika u neslyšících.

Odpověď

Dobrý den,

literaturu doporučujeme vyhledat v Elektronickém katalogu NK ČR - bázi NKC, http://www.nkp.cz , záložka Katalogy a databáze zadáním klíčových slov : např. neslyšící (370 záznamů), sluchově postižení (97 záznamů), do vyhledávacího formuláře.

Uvádíme přáklady takto získaných záznamů :

* Neslyšící jako jazyková a kulturní menšina - kultura neslyšících / Barbora Kosinová. -- 2., opr. vyd.. -- Praha : Česká komora tlumočníků znakového jazyka, c2008. -- 61 s.

* Komunikace neslyšících : sociolingvistika : (antologie textů) / [vybral a uspořádal Jiří Homoláč]. -- Praha : Univerzita Karlova, 1998. -- 161 s.

*Adresář služeb nejen pro neslyšící / Federace rodičů a přátel sluchově postižených. -- Praha : Federace rodičů a přátel sluchově postižených, 2001-.

* Jak se na Internetu uživit / Anna Rývová, Vladimír Vrabec. -- Praha : Federace rodičů a přátel sluchově postižených, 2003. -- 181 s.

* Jaké je to neslyšet / Věra Strnadová ; [ilustrace Zuzana Košátková]. -- 1. vyd.. -- [S.l.] : Česká unie neslyšících ; Liberec : Pedagogická fakulta Technické univerzity, 1995.

* Unie : časopis České unie neslyšících. -- Praha : Česká unie neslyšících, [1992]-.

* Velký ilustrovaný průvodce neslyšících a nedoslýchavých po jejich vlastním osudu / Jaroslav Hrubý. -- 2., přeprac. a rozš. vyd.. -- Praha : Federace rodičů a přátel sluchově postižených : Septima, 1999-.

* Manuál základních postupů jednání při kontaktu s osobami se sluchovým postižením / Eva Souralová. -- 1. vyd.. -- Olomouc : Univerzita Palackého v Olomouci, 2007.

* Zásady správné komunikace s osobami se sluchovým postižením [elektronický zdroj] : informační a výukový materiál / Radka Kulichová, Daniela Pořízková. 3. verze. -- Ostrava : Free Art Records ; Brno : Unie neslyšících, c2006.

* Rozvíjení sociálních dovedností sluchově postižených. 2, Nácvik sociálních interakcí / Zoja Šedivá. -- 1. vyd.. -- Praha : Septima, 1998.

*Základy audiologie a objektivní audiometrie : medicínské a sociální aspekty sluchových vad / Eva Mrázková, Jiří Mrázek, Marie Lindovská. -- Vyd. 1.. -- Ostrava : Ostravská univerzita, 2006.

* Zefektivnění studia a profesního uplatnění handicapovaných studentů na vysokých školách / Kateřina Vitásková a kolektiv. -- 1. vyd.. -- Olomouc : Univerzita Palackého, 2003. -- 89 s.

Pokud byste měla zájem o výpůjčku, je zapotřebí ještě před objednáním knih si opatřit průkazku čtenáře NK ČR. Knihy je pak možné objednat elektronicky zadáním údajů z průkazky čtenáře.

Zda je kniha dostupná v naší knihovně, zjistíte kliknutím na ikonu exempláře (modrý obdélník). Pokud byste měla zájem o knihu, která není v našem fondu, je možné si ji prostřednictvím knihovny v místě bydliště objednat meziknihovní výpůjční službou.

Dalším zdrojem informací pro Vás mohou být i články, na stránkách NK ČR naleznete všeobecnou článkovou bibliografii ANL, která obsahuje záznamy vybraných článků od roku 1991 (http://aleph.nkp.cz/cze/anl). NK ČR také nabízí svým registrovaným uživatelům přístup k řadě zahraničních článkových databází, až na několik výjimek je možné tyto zdroje využívat i mimo NK ČR.