biografické údaje II.

Text dotazu

Dobrý den,potřeboval bych zjistit den,měsíc a rok narození a úmrtí těchto dvou osob - Pavol David a Rudolf Strechaj, předobrazy románu Ladislava Mňačka Jak chutná moc. Dále prosím o to stejné u Jarmily Taussigové-Potůčkové ( česká komunistka a spisovatelka) Předem děkuji

Odpověď

Dobrý den, Pavol David se narodil 19.3.1899 v Kátově, okres Senica, a zemřel 5.12.1970 v Bratislavě. Rudolf Strechaj se narodil 25.7.1914 v Čachticích, okres Trenčín, a zemřel 28.7.1962 v Praze. Jarmila Taussigová-Potůčková se narodila r. 1914 a stále žije v Brně, je jí 94 let. Bližší informace k její osobě se nám nepodařilo zjistit.

Použité zdroje:
* Databáze Národních autorit NK ČR - http://sigma.nkp.cz/cze/aut
* TOMEŠ, Josef a kol. Český biografický slovník XX. století. III. díl, Q-Ž. Praha : Litomyšl: Ladislav Horáček - Paseka, 1999. Str. 205. ISBN 80-7185-247-3.
* Slovenský biografický slovník (od roku 833 do roku 1990). Mastin: Matica slovenská, 1986. Str. 450.
* http://www.ct24.cz/kultura/27991-dokument-o-jarmile-taussigove-potuckove-pribeh-nenapadne-strazkyne-idealu/

Dovolujeme si Vás upozornit, že služba Ptejte se knihovny neslouží k soustavnému zodpovídání stejných typů dotazů, poskytuje spíše návod jak podobné informace získat. Pro nalezení životopisných informací dalších osob, prosím, využijte  výše zmíněné zdroje, popř. další biografické zdroje dostupné v knihovnách.