biogeografie

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, které knihy pojednávají o biogeografii, speciálně by mě zajímala Holoarktická oblast. Děkuji za vyřízeni žádosti. Hezký den.

Odpověď

Dobrý den, knihy či jiné dokumenty, které by pojednávaly výhradně o biogeografii v holarktické oblasti jsme bohužel prostřednictvím katalogů (http://sigma.nkp.cz/F/) nenalezli. Uvádíme Vám tedy alespoň knihy o boigeografii obecně, mohou zde samozřejmě být uvedeny i příklady z holarktické oblasti:
HORNÍK, Stanislav. Biogeografická diferenciace krajiny v geobiocenologickém pojetí. 1. vyd.. Brno : Masarykova univerzita, 1994. 60 s. ISBN 80-210-1019-3.

Biogeografické studie : sborník prací k sedmdesátinám prof. Dr. ing. Aloise Zlatníka, DrSc. Edit. a úvod Jaroslav Vašátko. Brno : Geografický ústav ČSAV, 1973. 225 s.

LACINA, Jan; VAŠÁTKO, Jaroslav (ed.). Biogeografie a její aplikace : sborník referátů ze semináře, konaného při příležitosti 60. výročí narození RNDr. Jaroslava Raušera, CSc. Brno : Geografický ústav ČSAV, 1991. 239 s.

MACDONALD, Glen M. Biogeography : space, time, and life. Chichester : Wiley, c2003. x, 518 s. ISBN 0-471-24193-8.

TIVY, Joy. Biogeography : a study of plants in the ecosphere. 3rd ed.. Harlow : Longman Scientific & Technical, 1993. 19, 452 s. ISBN 0-582-08035-5.

BUZEK, Ladislav; HAVRLANT, Miroslav. Základy geomorfologie a biogeografie : Určeno posl. interního, dálkového i postgraduálního studia. 1. vyd.. Ostrava: Pedagog. fak., 1977. 291, [3] s.

-knihu si registrovaní uživatelé mohou pro prezenční studium objednat prostřednictvím naskenovaného katalogu KATIFu, viz. http://katif.nkp.cz/ .
Záznam publikace lze dohledat v Generálním katalogu II/ BOJ - BŽ/ BUT-BW/záložka č. 877.

Další dokumenty může nalézt, zadáte-li do pole "Kombinace slov z různých údajů" ve výše uvedených katalozích slovo biogeografie.

Volně dostupné na Internetu jsou následující příspěvky:
http://www.kampomaturite.cz/%5Cdata%5CUSR_047_DEFAULT%5CBIOGEOGRAFIE_1_..doc
.doc
http://geography.upol.cz/soubory/lide/fnukal/KGG_RGAM_04.doc