Biogenní aminy v potravinách živočišného původu

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych se něco dozvěděla o biogenních aminech, jejich vzniku, reakcích, významu pro organismus, výskytu v živočišných potravinách.

Odpověď

Dobrý den,
o biogenních aminech by jste mohla najít neco v techto knihach:

Current Neurochemical and Pharmacological Aspects of Biogenic Amines :
Their Function, Oxidative Deamination and Inhibition / Ed. by Peter M. Yu.
 -- Amsterdam : Elsevier, 1995.  -- 14, 358 s.  -- (Progress in Brain
Research ; Vol. 106) ISBN: 0-444-80104-9 ISBN: 0-444-81938-X

Seminář o stanovení aminokyselin s mezinárodní účastí (3. : 2002 : Brno,
Česko) III. seminář o stanovení aminokyselin s mezinárodní účastí :
sborník příspěvků z III. semináře věnovaného stanovení aminokyselin :
Brno, 13. června 2002.  -- Brno : Mendelova zemědělská a lesnická
univerzita, 2002.  -- 36 s. : il.. ISBN: 80-7157-590-9 (brož.)

Fortifikace potravin biogenními prvky, bílkovinami a aminokyselinami /
vypracovali F. Werfel, M. Pohlová. --  Praha : Výzkumný ústav
potravinářského průmyslu, Středisko technických informací potravinářského
průmyslu, 1972. -- 268, 4, 6 s. "SZ 142"--Obálka. -- Obsahuje bibliografii

Zborník z X. celoštátnej konferencie "Cudzorodé látky v poživatinách" : 6.
- 8. mája 1981, Grandhotel Praha, Tatranská Lomnice - Vysoké Tatry. --
Košice : ČVTS Dom techniky, 1981. -- 123 s. Obálkový název: Cudzorodé
látky v poživatinách : zborník

Nebo např. v těchto článcích:

Vliv vybraných produkčních parametrů na obsah biogenních aminů ve
fermentovaných masných výrobcích / T. Komprda, P. Sládková, V. Dohnal. --
4 il. Český text, anglický abstrakt 2 tabulky, 2 grafy. -- Literatura na
s. 40-41 (9 zázn.) In: Maso. -- ISSN 1210-4086. -- Roč. 22, č. 5 (2011),
s. 39-41

Alergie na maso a masné výrobky / Josef Brychta, Hana Bulawová, Eva
Klímová. --  2 il 1 tabulka, 1 graf. -- Literatura na s. 34 (13 zázn.) In:
Maso. -- ISSN 1210-4086. -- Roč. 21, č. 5 (2010), s. 31-34

Alergie a nepříznivé reakce organismu na ryby a výrobky z nich / Josef
Brychta, Eva Klímová, Hana Bulawová. --  4 il. Barev. fot.. -- Literatura
na s. 26 (19 zázn.) In: Maso. -- ISSN 1210-4086. -- Roč. 21, č. 2 (2010),
s. 23-26

Biogenní aminy v drůbežím mase / Leo Gallas, Eva Standarová, Ladislav
Steinhauser. --  2 il. tabulky. -- Literatura na s. 56 (9 zázn.) In: Maso.
-- ISSN 1210-4086. -- Roč. 20, č. 2 (2009), s. 52, 54-56

Pokud byste měla zájem o další seznam literatury, jedná se již o
vypracování rešerše, což je služba placená.