Bible

Text dotazu

V bibli je jak vznikl svet že buh jeden den udělal to druhý den zas ono, jak je to tam napsano?

Odpověď

Dobrý den, přesné znění naleznete v kterémkoli vydání Bible, např.:
Bible : písmo svaté Starého a Nového zákona : český ekumenický překlad / [přeložily ekumenické komise pro Starý a Nový zákon]. -- 13. vyd., (2. opr. vyd.). -- Praha : Česká biblická společnost, 2004. -- xii, 1291 s.

Bible je vám také volně dostupná (v případě, že jste zaregistrovanou čtenářkou Národní knihovny ČR) ve studovně Referenčního centra NK ČR.

Příslušnou pasáž najdete na adrese:
http://www.biblenet.cz/bible/index.php?grab=1&expression=gn+1&path=be