bezpečnost obyvatelstva

Text dotazu

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, zda-li existují materiály na téma: "Národní bezpečnost
a ochrana obyvatelstva... Děkuji za pomoc.

Odpověď

Dobrý den,

záznamy o knihách z fondu Národní knihovny ČR Vám doporučujeme vyhledávat na internetové adrese http://www.nkp.cz , záložka Katalogy a databáze, báze Online katalog NK ČR.

Do vyhledávacího formuláře zadáte klíčová slova (např. národní bezpečnost, ochrana, bezpečnostní politika, mezinárodní bezpečnost, apod.) a pokud chcete záznamy pouze v češtině, zfiltrujete na češtinu. Obdobným způsobem můžete vyhledávat záznamy o článcích v bázi  České články (ANL).

Uvádíme příklad takto získaných záznamů:

-Bezpečnostní budoucnost České republiky : otázky, výzvy, problémy : sborník statí ke konferenci "Česká bezpečnostní politika a její perspektivy" : Praha, listopad 2005 / [připravil Miloš Balabán]. -- Praha : Ministerstvo obrany ČR - Agentura vojenských informací a služeb, 2005. -- 199

-Hledání českých zájmů. Mezinárodní bezpečnost / Petr Drulák, Vít Střítecký a kol.. -- Praha : Ústav mezinárodních vztahů, 2010. -- 202

-Kapitoly o bezpečnosti / Miloš Balabán, Libor Stejskal a kolektiv. -- 2., změn. a dopl. vyd.. -- Praha : Karolinum, 2010. -- 483 s.

Tato kniha obsahuje bibliografii a bibliografické odkazy

-Mezinárodní a národní bezpečnost / Pavel Gavlas. -- Vyd. 1.. -- Praha : Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha, 2007. -- 207 s., [19] s.

-Právo bezpečnosti a obrany ČR : studijní texty / Radim Vičar. -- Vyd. 1.. -- Brno : Univerzita obrany, 2010. -- 138 s.

U každého záznamu naleznete ikonku exempláře, kliknutím na ni zjistíte, zda je možné si knihu vypůjčit pouze do studovny anebo absenčně. K výpůjčce knihy je zapotřebí průkaz čtenáře NK ČR, https://www.nkp.cz/sluzby/chci-sluzbu/stat-se-ctenarem.