Bezdrátový přenos dat - bluetooth, IrDa

Text dotazu

Dobrý den,ve škole nám zadali zpracovat seminární práci v rozsahu alespoň 8 stran na téma bezdrátový přenos dat(hlavně bluetooth a IrDa).Existují knihy nebo internetové stránky,které mohu použít k vypracování? Děkuji a přeji hezký den

Odpověď

Dobrý den,
děkujeme Vám za využití našich služeb. K vašemu dotazu je více zdrojů v anglickém jazyce (pokud by jste měl o ně zájem v rámci Ptejte se knihovny, stačí nám napsat).
Zde je dostupná srozumitelná literatura pro začátečníka:

Online články:
Wikipedie. Bezdrátová komunikace [online]. Dostupný na WWW: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Bezdr%C3%A1tov%C3%A1_komunikace>

Wikipedie. Bluetooth [online]. Dostupný na WWW: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Bluetooth>

Wikipedie. IrDA [online]. Dostupný na WWW: < http://cs.wikipedia.org/wiki/IrDA>

PENN, Ivo. Bezdrátová Bluetooth technologie [online]. Dostupný na WWW: <http://fei1.vsb.cz/wofex/2003/paper/p2612/penn_ivo.pdf>

Knihy:
TKÁČ, Josef. Jak na Bluetooth. 1. vyd. Praha : Grada, 2005. ISBN 80-247-1081-1.
Ve fondu:
ABA001 [NK ČR / National Library CR - Praha]
ABA007 [KNAV / Library of the ASCR - Praha]
ABA013 [STK / State Tech. Lib. - Praha]
BOA001 [Moravská zemská knihovna / Moravian Lib. - Brno]
KLG001 [Středočeská vědecká knihovna / Central Bohemian Rsrch. Lib. - Kladno]
LIA001 [Krajská vědecká knihovna / Rsrch. Lib. - Liberec]
OLA001 [Vědecká knihovna / Rsrch. Lib. - Olomouc]
OSA001 [Moravskoslezská vědecká knihovna / Moravian-Silesian Rsrch. Lib. - Ostrava]
OSD002 [VŠB - TU Ostrava - Ústřední knih. / VSB - Ostrava Tech. Univ. - Cen. Lib.]
PND002 [ZČU - Pedagogická knihovna. / West Bohemia Univ.- Educ. Lib. - Plzeň]
ULG001 [Severočeská vědecká knihovna / North Bohem. Rsrch. Lib. - Ústí nad Labem]

BAHENSKÝ, Zbyšek. Počítač v kapse : všechno o kapesních počítačích, chytrých telefonech atd. : druhy kapesních počítačů, operační systémy, příslušenství kapesních počítačů, komunikační technologie: IrDA, Bluetooth, Wi-Fi-, připojení k internetu ... . 1. vyd. Praha : Vogel Burda Communications , 2004. ISBN 80-85986-44-2
Ve fondu :
OSA001 [Moravskoslezská vědecká knihovna / Moravian-Silesian Rsrch. Lib. - Ostrava]