berní rula kraje Čáslavského

Text dotazu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak se mohu dostal k výpisu z Archivu země české v Praze z berní ruly kraje Čáslavského ze dne 2. března 1654 pro obec Lípu ? Popř. k výpisu z hlavní knihy Josefského katastru z 10. srpna 1788 kde bych se mohl dočíst, kdo byl držitelem gruntů a popisných čísel ve vesnici Lípa, která v té době náležela panství Střítežskému ?
 Děkuji a zdravím

Odpověď

Dobrý den !

Co se týká kraje čáslavského, doporučuji obráttit se na Vaši místní knihovnu s požadavkem na následující publikaci  :

Beneš, František, ed. Berní rula. 11, Kraj Čáslavský II. 1. vyd. Praha: Státní pedagogické nakladatelství, 1955. [2] s., s. 463-1066, [1] s. Publikace vědecké literatury.

popř. také :

Červený, Václav, ed. a Červená, Jarmila, ed. Berní rula: generální rejstřík ke všem svazkům (vydaným i dosud nevydaným) berní ruly z roku 1654 doplněný (tam, kde se nedochovaly) o soupis poddaných z roku 1651. 1. vyd. Praha: Libri,