Bazální stimulace

Text dotazu

Dobrý den, jedná se literaturu k tématu bakalářské
práce ---- BAZÁLNÍ STIMULACE V OŠETŘOVATELSKÉ PRAXI
 zaměření na historii, poslání, druhy bazální stimulace. Využití bazální
stimulace v domově seniorů a nemocničním prostředí intenzivní péče.

Odpověď

Dobrý den,

k dané problematice existuje řada pramenů, uvádíme některé z nich vyhledané prostřednictvím elektronického katalogu Národní knihovny ČR(http://aleph.nkp.cz/cze/nkc) :

FRIEDLOVÁ, Karolína. Bazální stimulace [elektronický zdroj]. Opava: Slezská univerzita, Fakulta veřejných politik, 2010.1 CD-ROM : barev. ; 12 cm. ISBN 978-80-7248-575-8.

* ošetřovatelská péče * bazální stimulace * učebnice vysokých škol * CD-ROM

FRIEDLOVÁ, Karolína. Bazální stimulace v základní ošetřovatelské péči. Praha: Grada, 2007. 168 s. : il. ; 21 cm. (Sestra). ISBN 978-80-247-1314-4.

Cesta k humánnímu ošetřovatelství: historicky II. národní konference bazální stimulace s mezinárodní účastí: sborník příspěvků. Frýdek-Místek : Institut Bazální stimulace, 2007. 88 s. : il., portréty ; 21 cm. ISBN 978-80-254-0757-8.

* ošetřovatelská péče * bazální stimulace * sborníky konferencí

FRIEDLOVÁ, Karolína. Bazální stimulace pro učitele předmětu ošetřovatelství I. Frýdek-Místek : Institut Bazální stimulace, 2005. 50, 50 s.: il. ; 30 cm. ISBN 80-239-6132-2 (brož.) Obsahuje též: Bazální stimulace pro učitele předmětu ošetřovatelství II.

Kapitoly v publikacích (další je možné případně dohledat v elektronickém katalogu NK ČR zadáním spojení bazální stimulace do vyhledávacího pole Slova z obsahu):

Ošetřovatelské postupy v péči o nemocné I: obecná část / Renata Vytejčková [et al.]. Praha: Grada, 2011. 228 s., 24 s. barev. obr. příl. : il. ; 24 cm. (Sestra). ISBN 978-80-247-3419-4.

ROZSYPALOVÁ, Marie a kol. Ošetřovatelství II: pro 2. ročník středních zdravotnických škol. Praha: Informatorium, 2010. 252 s. : il. ; 21 cm. ISBN 978-80-7333-076-7.

KAPOUNOVÁ, Gabriela. Ošetřovatelství v intenzivní péči. Praha: Grada, 2007. 350 s., [16] s. barev. obr. příl. : il. (některé barev.) ; 24 cm. (Sestra). ISBN 978-80-247-1830-9.

MALÍKOVÁ, Eva. Péče o seniory v pobytových sociálních [sic] zařízeních. Praha: Grada, 2011. 328 s.; 24 cm. (Sestra). ISBN

Pečovatelská služba v České republice / kolektiv autorů: Lucie Bicková [et al.]. Tábor: Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky, 2010.u432 s.: il. ; 22 cm. ISBN 978-80-904668-0-7.

PAVLÍKOVÁ, Pavla. Podklady pro praktická cvičení v ošetřovatelských postupech. Praha: Karolinum, 2010. 166 s. ; 21 cm. (Učební texty Univerzity Karlovy v Praze). ISBN 978-80-246-1835-7.

Dále příspěvek ve sborníku z databáze ANL - Články v českých časopisech, novinách a sbornících (http://aleph.nkp.cz/cze/anl ):

FRIEDLOVÁ, Karolína. Implementace konceptu bazální stimulace do ošetřovatelské péče v České republice. In: Cesta k profesionálnímu ošetřovatelství: sborník příspěvků 1. Slezské konference ošetřovatelství s mezinárodní účastí; [odpovědný redaktor Alexandra Archalousová]. Opava: Slezská univerzita, 2006. ISBN 80-7248-388-9 s. 23-26.

* bazální stimulace * hybnost * komunikace (sdělování) * ošetřovatelská péče * ošetřovatelství

Z odborných zdrojů, které bychom Vám doporučovali k dalšímu vyhledávání, se jedná zejména o článkovou bibliografickou databázi Bibliographia Medica Čechoslovaca Národní lékařské knihovny (http://www.medvik.cz/bmc/ ) a pak také odborné zahraniční placené zdroje, jako např. databáze MEDLINE, které rovněž zpřístupňuje Národní lékařská knihovna svým registrovaným uživatelům (http://rx4jt8nl5k.search.serialssolutions.com/ ).

Užitečným zdrojem by pro Vás mohla být také volně dostupná databáze PubMed (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/ ), která výběrově obsahuje i odkazy na plné texty.

Odkazy na další literaturu k tématu naleznete také na stránkách Institutu bazální stimulace -

https://www.bazalni-stimulace.cz/nabidka/literatura/

 .