bazální stimulace

Text dotazu

Prosím o jakýkoliv materiál, časopisy, knihy k tématu bazální stimulace, popřípadě kde toto seženu, koupím, vypůjčím... Potřebuji nutně na bakalářskou práci. děkuji

Odpověď

Dobrý den, zjistili jsme jedinu publikaci v češtině a několik článků:

PODPORA VZDĚLÁVÁNÍ DĚTÍ A ŽÁKŮ S TĚŽKÝM ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM II. METODA BAZÁLNÍ STIMULACE
Zpracovala Marie Vítková na základě zahraničních odborných publikací. Určeno pro pedagogy a další odborníky, kteří pracují s dětmi a žáky s těžkým zdravotním postižením V úvodních kapitolách tohoto textu je osvětlena metoda bazální stimulace, její systém a jednotlivé oblasti podpory u jedinců s těžkým zdravotním postižením. V textu je pojednáno o těžkém zdravotním postižení, o možnostech podpory v souvislosti se vzděláváním jedinců s těžkým zdravotním postižením, jsou uvedeny zkušenosti z Německa a z Rakouska, je popsána i současná situace v České republice. Dále jsou uvedeny didaktické koncepce podpory vzdělávání žáků s tě-žkým zdravotním postižením (Bazální stimulace podle Frohlicha, Bazální aktivace podle Breiten-gera a Fischera) a základní informace k plánování pedagogických aktivit při sestavování indivi-duálního vzdělávacího programu. Závěrem je doložena případová studie jako konkrétní příklad využití této metody u dívky s těžkým zdravotním postižením a s vyhodnocením přínosu bazální stimulace.
Vydal Institut pedagogicko-psychologického poradenství ČR, Praha 2001. 34 stran formátu A4.
Stránky vydavatele knihy jsou: www.ippp.cz, knihu má Národní pedagogická knihovna Komenského: www.npkk.cz.

Články najdete v bázi BMC (http://www.nlk.cz/nlkcz/ - rubrika katalogy a databáze), zadáte-li ve vyhledávání slova : bazální stimulace, zobrazí se údaje o několika článcích.

Na internetu najdete řadu odkazů např. přes vyhledávač www.google.com, vhodné je zkusit anglický termín basal stimulation, popř. německý termín basale stimulation. Např. stránka http://www.basale-stimulation.de/.

Možná vám pomůže přehled volných zdrojů na stránkách Národní lékařské knihovny: http://www.nlk.cz/nlkcz/.