báseň od Vl. Majakovského

Text dotazu

Dobrý večer, prosím hledám báseň od Vl. Majakovského a nevím žádné jiné pomocné informace. Zněla asi takto :
"Fičelo z října jako vždy, jak fičívá v kapitalismu. Fičely auta i tramvaje, hady kolejí se prohryzaly z mlh. Pod mostem Něva, po Něvě plují námořníci z F... pušky přes zuby slabikují, co ještě .... hledá tu?
Po dobrém složte zbraň, vždyť na nás krátcí jste! K paláci ze všech stran jdou rudí gardisté. a v Smolném přemýšleje o bitvách o vojsku, Lenin maskovaný chodí krokem, zatím co před mapou soudruh ...., praporky posunuje, útok za útokem."
je tu už moc dlouho, rok 1977, nebo o něco později, co byla otištěná v tehdejším časopise Televize.

Odpověď

Dobrý den,

jedná se o delší Majakovského báseň Správná věc!, která byla i několikrát vydána knižně v českém překladu Jiřího Taufera (v r. 1947 vydavatelstvím Svoboda, v r. 1967 vydavatelstvím Dilia a v r. 1972 vydavatelstvím Mladá fronta).