Báseň Morfin od Heinricha Heineho

Text dotazu

Dobrý den,potřebuji vědět,kde najdu českou verzi básně Morfin (Morphine?) od Heinricha Heineho,jestli vůbec vyšla v českém překladu.Potřebuji to kvůli citaci. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,
Báseň Morphine nebyla pojata do žádného ze samostatných edičních celků. Vyšla spolu s dalšími nezařazenými básněmi a básněmi z pozůstalosti ve vydavatelské edici těchto básní nazvané "Nachlese zu den Gedichten". V češtině vyšla sbírka pod názvem "Doběrky básní" jako součást "Výboru z díla I." (1951).
*  HEINE, Heinrich.  Výbor z díla I. 1., autoriz. vyd. [Praha] : Svoboda, 1951.
Báseň naleznete na straně 482.