Báseň Josefa Kainara Fotbalisté

Text dotazu

Prosíme o informaci, která básnická sbírka Josefa
Kainara obsahuje báseň Fotbalisté.
Děkujeme za odpověď

Odpověď

Dobrý den,
předem se velmi omlouváme, že na Váš dotaz odpovídáme až dnes. Vyhledávání v dokumentech bylo časově náročnější.

Báseň "Fotbalisté" je součástí Kainarovy sbírky Říkadla.

Tato sbírka je součástí výboru spisů Josefa Kainara:
* KAINAR, Josef. Veliké lásky a sny.  1. souborné vyd. Praha :
Československý spisovatel, 1989.

Doplněná o krásné ilustrace Zdeňka Seydla vyšla nově v roce 2008:
* KAINAR, Josef. Říkadla / napsal Josef Kainar ; ilustroval Zdenek Seydl/.
Vyd. 3., přeprac. s novými ilustracemi podle 2. vyd. V Praze : Knižní klub, 2008. ISBN 978-80-242-2267-7.

Předchozí vydání:
* KAINAR, Josef. Říkadla 2., přeprac. vyd., (v SNDK 1. vyd.). Praha : SNDK, 1961.
* KAINAR, Josef. Říkadla.  1. vyd. Praha : Družstvo Dílo, 1948.