J. S. Machar: Tři prsteny

Text dotazu

Potřebuji zjistit bližší vydavatelské údaje o lit.díle, je to epická báseň Prsten,jejíž hlavní postavou je arabský vládce,nechá zhotovit prsteny pro syny, údajným autorem by měl být J.S..Machar

Odpověď

Nize uvedena informace z databaze Ustavu ceske literatury AV CR http://www.ceska-poezie.cz/cek/, kde take najdete text basne:

Machar, Josef Svatopluk: Barbaři (in Svědomím věků 3, in Macharovy spisy, svazek 16) (1932)
J. S. Machara Barbaři vyšlo v pátém vydání v říjnu 1932 v Aventinu, nakladatelství Dra Ot. Štorcha-Mariena v Praze II, Purkyňova 6, jako 312.
svazek edice Aventinum. Vysázeno písmem Slavoboje Tusara a v úpravě M. Kalába vytištěno v Průmyslové tiskárně v Praze. Dvacet číslovaných výtisků na ručním papíře autor podepsal.
BÁSEŇ TŘI PRSTENY, str. 139-141