Bankovní poplatky

Text dotazu

Vyhodnotit potřebnost bankovních poplatků. Provést
porovnání s jakoukoliv západoevropskou či americkou bankou a jejími
službami.

Odpověď

Služba Ptejte se knihovny zodpovidá stručne dotazy krátkym seznamem knih,

časopisů, popř. webovych stránek apod., je to sluzba faktografická a

bibliografická. Zadání ("Vyhodnotit potřebnost bankovních poplatků.

Provést porovnání s jakoukoliv západoevropskou či americkou bankou a jejími

službami.") odpovidá požadavku na zpracování studijně rozborové zprávy,

které CIKS VSE neprovádí.

Doporučené informační zdroje:

Hradil, Dušan

Analýza poplatkové politiky bank v oblasti retailového bankovnictví

[rukopis] / Dušan Hradil --  2005 --- 82 l. : il., 5 příl.

Diplomová práce (Ing.)—Vysoká škola ekonomická v Praze, Fakulta financí a

účetnictví, 2005

Abstrakt: Teorie cenové politiky. Analýza jednotlivých skupin poplatků.

Analýza cenových balíčků. Analýza modelového klienta

Ráczová, Agneša, [diplomant VŠE 2007]

Hospodaření a ziskovost bank v ČR [elektronický zdroj] / Agneša

Ráczová --  2006 --- ?? s. : digital, PDF soubor

Diplomová práce (Ing.)—Vysoká škola ekonomická v Praze, Fakulta financí a

účetnictví, 2006

Abstrakt: Diplomová práce je zaměřena na problematiku hospodaření bank a

vytváření zisku. Věnuje se hospodaření jednak z teoretického hlediska,

popisuje faktory, které ovlivňují ziskovost bank. Lehce nastíní i

problematiku poplatků a úroků z úvěrů. Zabývá se i řízením banky z

teoretického hlediska. Cílem je předložit poznatky v této oblasti a

zjistit, zda jsou české banky ziskové a konkurenceschopné. Ve výzkumné

části jsme pro tento účel využili srovnání s bankami v Maďarsku a na

Slovensku

Kuklová, Petra, [diplomant VŠE 2007]

Komparace poplatkové politiky bank v České republice, na Slovensku a v

Polsku [elektronický zdroj] / Petra Kuklová --  2007 -- 89 s.

: il. digital, PDF soubor

Diplomová práce (Ing.)—Vysoká škola ekonomická v Praze, Fakulta financí a

účetnictví, 2007

Abstrakt: Analýza a srovnání bankovních poplatků průměrného retailového

klienta v České Republice. Události související s tématem bankovních

poplatků v ČR, např. snaha ministerstva financí uzákonit některá pravidla,

žaloby na banky, anketa o nejabsurdnější poplatek, názory představitelů

bank. Popsány bankovní sektory Česka, Slovenska a Polska z hlediska

struktury (počet bank, podíl zahraničního kapitálu) a ziskovosti. Analýza

je provedena ve všech třech zemích z pohledu průměrného českého klienta

používajícího běžný účet a služby s ním související. Výsledné náklady jsou

porovnány navzájem v absolutních hodnotách a ve vztahu k průměrné mzdě a

srovnány s analýzou „World Retail Banking Report“ a slovenskou studií

„Porovnanie ročných nákladov na vedenie bežných účtov vo vybraných

európskych krajinách“

Machoň, David

Poplatková politika bank na českém trhu [rukopis] / David Machoň --  2006

---  39 l. : il., příl.

Bakalářská práce (Bc.)—Vysoká škola ekonomická v Praze, Fakulta financí a

účetnictví, 2006

Abstrakt: Historie a charakteristika dnešního českého bankovního trhu.

Rozdělení bankovních poplatků. Poplatky českých bank v souvislostech

Internet:

Bankovni poplatky.com

http://www.bankovnipoplatky.com/

Bankovní poplatky v ČR a státní intervence

http://www.csob.cz/WebCsob/Csob/Servis-pro-media/prezentace_Lib_institut.pdf

Jan Císař: Bankovní poplatky - řešení na obzoru, 10. 02. 2006, 09:40:15

http://libinst.cz/komentare.php?id=195&highlight=poplatky

Nemale mnozstvi clanku o problematice spojene s bankovnimi poplatky je

rovnez dispozici na webu Ceske narodni banky

http://www.cnb.cz