Autorské právo - zjištění držitele

Text dotazu

Dobrý den,

zajímalo by mne, jakým způsobem jdou zjistit současní dědicové práv k dílům
zemřelých autorů. Vím že ochrana práv trvá 70 let od smrti autora, ale
jestli jsem správně pochopil tyto práva jsou předmětem dědictví. Konkrétně
by mne zajímaly např. možnosti užití díla Boženy Němcové a jiných českých
obrozenců.

Odpověď

Vážený pane,

pokud víme, dědí se autorská práva právě po těch 70 let od smrti autora.

Předmětem autorských práv může ale být také ediční příparava textu apod.

POdrobnosti a přesné informace by vám měla poskytnout agentura Dilia (http://www.dilia.cz/) , která se této oblasti věnuje.