Arne Laurin a Arnošt Lustig

Text dotazu

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda byl Arne Laurin (vlastním jménem Arnošt Lustig),
vydavatel německy psaného Prager Presse, nějak příbuzný se svým nedávno
zesnulým jmenovcem - spisovatelem Arnoštem Lustigem? Tuším, že přímo jeho
otec to nebyl, ale nemohl to být například jeho strýc?

Odpověď

Dobrý den,

podle dostupných biografických údajů, pocházel spisovatel Arnošt Lustig (1926-2011)z rodiny malého obchodníka. Otec se jmenoval Emil, maminka Terezie, dědeček Ferdinand, strýček Eman.

Zdroj:

* LUSTIG, Arnošt. Zpověď. Praha: Nakladatelství Franze Kafky, 2009.

* HAMAN, Aleš. Arnošt Lustig. jinočany: H&H, 1995.

Pozůstalost Arne Laurina je uložena v Literárním archivu Památníku národního písemnictví, doporučujeme obrátit se s dotazem tam https://pamatniknarodnihopisemnictvi.cz/o-literarnim-archivu/. V nám dostupných zdrojích se informace o případném příbuzenském vztahu obou pánů nepodařilo najít. Pokud by v některé z biografických knih o Arnoštu Lustigovi tato informace byla, služba Ptejte se knihovny nemůže z kapacitních důvodů knihy pročítat a pouhým prolistováním jsme na informaci nepřišli.