Archivy

Text dotazu

Dobrý den, zajímalo by mě, zda archivy (a které) odvádějí nějaké peníze za kopie materiálů z jejich fondu, které si tam vyhotovím. Děkuji

Odpověď

Nejsme si jisti, zda rozumime otazce. Pokud si uzivatel necha v archivu udelat za uplatu reprografickou kopii, mel by archiv odvest 0,10 Kc (u barevne kopie 0,20 Kc) za kazdou stranu kolektivnim spravcum autorskych prav. Pokud jde o financni prijmy z kopirovani a jinych aktivit, tak se domnivam, ze u archivu, ktery je organizacni slozkou statu se jedna o prijem statniho rozpoctu a archiv prijmy odvadi do statniho rozpoctu. Jinak bych doporucil tuto otazku spise polozit v nejakem archivu.
Cenik sluzeb poskytovanych v archivech je na: http://www.cesarch.cz/legislat/2004-645.htm#pril4