architektura

Text dotazu

Dobry den. Jap. novinar, ktery tu zpracovava clanek
o moderni predvalecne architekture v Praze se zajimal o to, kdo je
architektem vily MV CR na Pavim vrchu v Praze 5 /c. p. 1949 na Smichove/.
Bylo by mozne zjistit, kdo byl architektem teto vily a kdo ji pred valkou
vlastnil? Nemohu to nikde /PIS, historici architektury/ zjistit.
Dekuji mnohokrat za jakoukoliv informaci.

Odpověď

DOTAZ ZODPOVĚDĚLA KNIHOVNA UMĚLECKO PRŮMYSLOVÉHO MUZEA.

Dobrý den,

bohužel zjištění této informace z dobových pramenů by byla práce velice náročná, zdlouhavá a hlavně by nemusela přinést výsledek. (Dalo by se pátrat např. v architektonických časopisech a pod.) Domníváme se, že nejlepší by bylo obrátit se na Útvar rozvoje hlavního města Prahy nebo na oddělení architektury Národního technického muzea v Praze nebo na Katastrální úřad.