architekt Josef Liebl

Text dotazu

Přeji dobrý den, marně sháním datum narození a úmrtí architekta Josefa Liebla. Můžete mi prosím pomoci?

Odpověď

Dobrý den, informace o staviteli Josefu Lieblovi nabízí kniha: Encyklopedie architektů, stavitelů, zedníků a kameníků v Čechách.

Josef Liebl se narodil 25.července 1806 v Heiligenkreutz (tzn. Újezd sv.Kříže (Klatovy)) a zemřel 1.března 1873 v Praze (pohřben na Olšanech).
Patřil mezi nejproduktivnější stavitele 2.třetiny 19.století. Je autorem přestaveb řady pražských domů a několika plánů pro výstavbu domů nových.

Přehled jeho práce a biografických údajů z jeho života naleznete v již zmíněné publikaci.

Zdroj:

Encyklopedie architektů, stavitelů, zedníků a kameníků v Čechách. 1.vyd. Praha : Academia, 2004. ISBN 80-200-0969-8 (váz.)