architekt Emil Lifka

Text dotazu

Hledám jakoukoliv informaci k osobě architekta EMILA LIFKY,který byl projektantem židovské synagogy v Sokolově(Falknově) otevřené 31.8 1897. Předem děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

o Emilu Lifkovi jsme našli jen krátké heslo v níže uvedené encyklopedii, které reprodukujeme:

Emil Lifka, stavitel v Sokolově. V r. 1895 se přihlásil do soutěže o projekt nové školní budovy v Duchcově a umístil se druhý. V témže roce vytvořil plány k nové synagoze ve Falknově (Sokolov), která měla být ještě téhož roku vybudována. Znám je také stavbou kostela v Oloví (Sokolov), kterou však do r. 1902 (kostel byl vysvěcen 28. září) prováděl podle plánů Rudolfa Vomáčky, vrchního stavebního rady.
Literatura:
Technický obzor III, 1895
Architektonický obzor II, 1903, 15.

Zdroj:
Encyklopedie architektů, stavitelů, zedníků a kameníků v Čechách / [zpracovali Pavel Vlček (editor) ... et al.]. -- Vyd. 1.. -- Praha : Academia, 2004. -- 761 s. ; 27 cm