arabské státy

Text dotazu

Dobrý den, nevíte jaké státy patří do arabských
států.

Odpověď

Dobrý den,

souhrnný název "Arabské (Islámské) státy" bývá nejčastěji užíván pro státy, ve kterých je islám státním náboženstvím.

Tato skupina zahrnuje následující státy: Afghánistán, Alžírsko, Bahrajn, Bangladéš, Brunej, Čečensko - Ičkerie, Egypt, Irák, Írán, Jemen, Katar, Komory, Kuvajt, Libye, Malajsie, Maledivy, Maroko, Mauritánie, Omán, Pákistán, Saudská Arábie, Somálsko, Spojené arabské emiráty, Súdán a Tunisko.

V užším slova smyslu jsou to státy, u kterých je islám základem zákonodárství:

Afghánistán, Brunej, Čečensko - Ičkerie, Írán, Jemen, Komory, Libye, Mauritánie, Pákistán, Saudská Arábie, Súdán.

Zdroj informací:

LIŠĆÁK, Vladimír. Státy a území světa. 2., aktualiz., přeprac. a rozš. vyd. Praha : Libri, 1998. ISBN 80-85983-53-2 (váz.)