Aplikace evropského práva

Text dotazu

Dobry den, chcela by som Vas poprosit o blizsie informacie, typu strucneho obsahu k teme Aplikacia EU prava a tiez zodpovedajucu literaturu k tejto teme.
Vopred velmi pekne dakujem za odpoved.

Odpověď

Dobrý den,

asi Vás zklameme, ale obsahy děl (a to ani stručné) nezpracováváme. S největší pravděpodobností je Váš dotaz součástí školní práce a školní práce podle  pravidel služby Ptejte se knihovny nezpracováváme, viz http://www.ptejteseknihovny.cz/zadani-dotazu. Literaturu ke svému dotazu můžete sama najít např. ve volně přístupném elektronickém katalogu Národní knihovny ČR na www.nkp.cz, katalogy a databáze, báze NKC - knihy a báze ANL články. Na ukázku Vám posíláme několik bibliografických záznamů knih z našeho katalogu. Hledat můžete podle různých kritérií, např. podle klíčových slov (předmětových hesel). O evropském právu i o aplikaci evropského práva vyšlo větší množství knih.

Aplikace evropskeho prava narodnim soudcem / uvod Philippe Coste ; [prelozeno z francouzstiny]. -- Praha : Institut pro dalsi vzdelavani soudcu a statnich zastupcu, 1997. -- 63 s. ; 21 cm. -- (Prirucky Ministerstva spravedlnosti Ceske republiky ; sv. 56)

     ISBN 80-238-1955-0 (v knize neuvedeno : broz.) : neprodejne

     Poznamky -- Pro uredni potrebu -- Obsahuje ctyri texty ze seminare konaneho v Praze 3. a 4. rijna 1996

     Coste, Philippe

      * Evropska unie

      * soudnictvi -- zeme Evropske unie

      * evropske pravo

      * mezinarodni soudnictvi -- Evropa

      * sborniky

     Signatury:* 54 H 172140* 54 H 334593 *SF II 062403

     Sejvl, Michal, 1974-

     Aplikace prava EU v Ceske republice : vybrane problemy / Michal Sejvl a kolektiv. -- Praha : Ustav statu a prava AV CR ; Plzen : Vydavatelstvi a nakladatelstvi Ales Cenek, 2009. -- 245 s. ; 21 cm. -- (Edicni rada Ustavu statu a prava AV CR)

     ISBN 978-80-904024-3-0 (Ustav statu a prava AV CR : broz.). -- ISBN 978-80-7380-254-7 (Vydavatelstvi a nakladatelstvi Ales Cenek : broz.)

     Anglicke resume

     . -- Obsahuje bibliografii, bibliograficke odkazy a rejstrik

      * evropske pravo

      * pravo -- Cesko

      * aplikace prava -- Cesko

      * monografie

     Signatury:* 54 H 307772

     Kratochvil, Vladimir, 1948-

     Ceske trestni pravo hmotne a procesni v evropskem pravnim prostredi : (vybrane problemy) / Vladimir Kratochvil. -- 1. vyd.. -- Brno : Masarykova univerzita, 2009. -- 184 s. ; 21 cm. -- (Spisy Pravnicke fakulty Masarykovy univerzity ; sv. 355 = Acta Universitatis Brunensis Iuridica ; no 355. Rada teoreticka)

     ISBN 978-80-210-4982-6 (broz.)

     Na obalce nad nazvem: Masarykova univerzita, Pravnicka fakulta -- 200 vyt.. -- Obsahuje bibliografii, bibliograficke odkazy a rejstrik

     Masarykova univerzita. Pravnicka fakulta

      * trestni pravo hmotne -- Cesko

      * trestni pravo procesni -- Cesko

      * evropske pravo

      * monografie

     Signatury:* 54 H 306247

     Pauknerova, Monika, 1951-

     Evropske mezinarodni pravo soukrome / Monika Pauknerova. -- 1. vyd.. -- V Praze : C.H. Beck, 2008. -- xxxii, 409 s. ; 23 cm. -- (Pravnicke ucebnice)

     ISBN 978-80-7400-034-8 (vaz.)

     Anglicke resume

     . -- Obsahuje bibliografii, bibliograficke odkazy a rejstrik

      * mezinarodni pravo soukrome -- zeme Evropske unie

      * ucebnice

     Signatury:* 54 H 283023

     Evropske pravo / Lubos Tichy ... [et al.]. -- 4. vyd.. -- V Praze : C.H. Beck, 2011. -- lii, 953 s. ; 23 cm. -- (Pravnicke ucebnice)

     ISBN 978-80-7400-333-2 (vaz.)

     . -- Obsahuje bibliografii a rejstriky

     Tichy, Lubos, 1948-

      * Evropska unie

      * evropske pravo

      * ucebnice

     Signatury:* 54 H 317264* 54 H 321787

     Forejtova, Monika, 1971-

     Evropske pravo v praxi / Monika Forejtova, Michaela Troneckova. -- Plzen : Vydavatelstvi a nakladatelstvi Ales Cenek, 2011. -- 246 s. : barev. il., mapy ; 23 cm. -- (Monografie)

     ISBN 978-80-7380-301-8 (broz.)

     Anglicke resume

     Adresar evropskych instituci. -- Obsahuje bibliografii, bibliograficke odkazy a rejstrik

     Troneckova, Michaela

      * evropske pravo

      * evropske pravo -- Cesko

      * monografie * pripadove studie

     Signatury:* 54 F 107192* 54 F 108975

     Hebltova, Ivana

     Evropsky soudni system / Ivana Hebltova. -- 1. vyd.. -- Praha : Metropolitni univerzita Praha, 2010. -- 221 s. : il. ; 21 cm

     ISBN 978-80-86855-62-2 (broz.)

     300 vyt.. -- Obsahuje bibliografii, bibliograficke odkazy a rejstrik

      * Soudni dvur Evropskych spolecenstvi

      * mezinarodni soudy -- zeme Evropske unie

      * mezinarodni soudnictvi -- zeme Evropske unie

      * evropske pravo

      * monografie

     Signatury:* 54 H 315504

     Outla, Veronika, 1977-

     Pravo Evropske unie / Veronika Outla a kol.. -- 2., upr. vyd.. -- Plzen : Vydavatelstvi a nakladatelstvi Ales Cenek, 2008. -- 387 s. ; 21 cm. -- (Pravnicke ucebnice)

     ISBN 978-80-7380-084-0 (broz.)

     . -- Obsahuje bibliografie, bibliograficke odkazy a rejstrik

      * Evropska unie

      * evropske pravo

      * ucebnice vysokych skol

     Signatury:* 54 H 279929

Informace o aplikace evropského práva najdete i ve vyhledávačích na webu, viz např.

http://www.mzv.cz/file/508637/RM_13_02_08_4_shrnuti_velke_.pdf