antické náměty u českých básníků

Text dotazu

Dobrý den, mohli byste mi prosím odpovědět na otázku: Který český básník se ve svém díle často vracel k antice?

Odpověď

Dobry den, z nasich zdroju, ktere jsme meli moznost prohledat, vyplyva, ze anticke namety ve sve poezii zobrazovalo nekolik ceskych basniku, z nichz jmenuji napr.:
Jaroslav  Vrchlicky (Zlomky epopeje, Bozi a lide, Myty) Jiri Karasek ze Lvovic (Ostrov vyhnancu) Emanuel Lesehrad (Orfeovy promeny) Jiri Machar (Golgata) Julius Zeyer (Ossianuv navrat a jine basne)

Zdroj:

Slovnik ceskych spisovatelu. Praha: Libri, 2005.
Ceska literatura od pocatku k dnesku. Praha: Lidove nakladatelstvi, 1998.
BAUER, Alois. Cestina na dlani prehled svetove a ceske literatury. Olomouc: Rubico, 2000.

Pokud byste potrebovala odbornejsi informace, obratte se na pracovniky Ustavu pro ceskou literaturu AV CR http://www.ucl.cas.cz/.