Angola + skaut

Text dotazu

Prosím vás. Neexistuje internetová stránka nebo knížní publikace s informacemi v češtině o skautské historii Angoly (kdo založil skaut v Angole kolik má členů atd.). Je-li takováto internetová stránka v češtině pošlete mi prosím odkaz této stránky.

Odpověď

Dobrý den,

jak se zdá, kniha či internetová stránka v češtině, která by se věnovala přímo skautingu v Angole, není.
Existují stránky o skautském hnutí v Angole, ale jsou pouze v portugalštině.
http://www.e-skaut.cz/info/Skaut-Angola/

Je možné, že určitá zmínka o angolském skautingu by mohla být v publikacích, které se zabývají historií skautingu: např:
Nagy, Lászl. 250 miliónů skautů. 1. české vyd. Praha : Junák, 1999. ISBN 80-86109-23-2 (brož.)

Nosek-Windy, Václav. Cestou k pramenům : historie skautingu v obrazech. 2., dopl. vyd. Praha : Junák - svaz skautů a skautek ČR, 2006. ISBN 80-86825-14-0 (brož.)

Kohout, Jan. Poznámky o vývoji a současnosti skautingu. 1. vyd. Praha : Mladá fronta, 1976

Svůj dotaz můžete také adresovat organizaci: Zahraniční odbor Junák - svaz skautů a skautek ČR: http://www.skaut.cz/mezinarodni/index.php?menu=6
Snad zde získáte více informací.