Anglicko-český slovník z oboru sociální práce

Text dotazu

Dobrý den,
hledám A-Č/Č-A slovník termínů a frází pro studijní obor - Sociální práce. Je možné, že není vedena přímo pod pojmem "slovník", ale pro zvládnutí témat angličtiny tohoto oboru, nelze použít klasický slovník, protože tu jde většinou o přesný výraz, nebo frázi, která v klasickém slovníku zpravidla ani není uvedená.
Prosím o odpověď na mou otázku, zda je takováto, či podobná publikace ve vaší knihovně, jaký je její název a autor.

Odpověď

Dobrý den,

můžete použít tyto tituly:

Anglický výkladový slovník vybraných odborných termínů z psychologie, sociologie, etiky a sociální práce / Jan Bláha, Jana Šemberová. -- Vyd. 1.. -- Praha : Triton, 2004. -- 192 s. ; 20 cm ISBN: 80-7254-467-5.
Překladový slovník čeština, ruština, angličtina z oblasti ekonomické, finanční, politické a sociálně právní ; zpracoval kolektiv autorů [Helena Flídrová] / ...[et al.]. -- Olomouc : Votobia, 1997. -- 311 s ISBN: 80-7198-231-8.
Anglicko-český, česko-anglický slovník odborných pojmů zejména z oblasti sociální péče o osoby tzv. společensky nepřizpůsobené / [slovník sestavil autorský tým Jana Kynclová ... et al.]. -- 2., rozš. vyd.. -- Ostrava : Ostravská univerzita, Zdravotně sociální fakulta - katedra sociální práce, 2006. -- 221 s. ; 21 cm ISBN: 80-7368-192-7.
Anglicko-český slovník z oblasti sociální práce. -- Bratislava : Výzk. úst. práce a soc. věcí, 1992. -- 121 s ISBN: 80-7138-082-2.
Anglický jazyk 1 : studijní opora pro kombinovanou formu studia / Jana Kořistková. -- Ostrava : Obchodní akademie a Vyšší odborná škola sociální Ostrava-Mariánské Hory, 2011. -- 104 s. ; 30 cm + 1 CD-ROM ISBN: 978-80-87540-16-9.  ISBN: 978-80-87540-17-6.
English for social workers / [editorka Ivana Čihánková]. -- [Praha] : Jabok - Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická, [2008]. -- 282 s. : il. ; 23 cm + 1 CD-ROM ISBN: 978-80-904137-0-2.