Analýza hotelového resortu v ČR

Text dotazu

Chtěla bych se zeptat, jestli byste mi mohli poradit se zdroji k bakalářské práci na téma analýza hotelového resortu v ČR. Studuji obor cestovní ruch, takže jsem zaměřená na tento obor. Několik knižních zdrojů jsem si našla, ale potřebovala bych ještě pár zdrojů poradit, abych měla dostatek informací a potřebné věci ke zpracování. Mnohokrát děkuji a budu velice ráda za Vaši odpověď.

Odpověď

Níže naleznete pár tipů na vhodné dokumenty k Vašemu tématu jak z fondu CIKS VŠE, tak také z internetu. Velká část z nich má volně přístupné plné texty. Doporučuji Vám také prohlédnutí seznamů použité literatury u jednotlivých vysokoškolských kvalifikačních prací jako inspiraci pro případné další relevantní materiály k Vašemu tématu.

Při hledání Vašeho tématu, jak na volném webu, tak např. i v rámci Souborného katalogu VŠE (http://library.vse.cz) doporučuji použít např. termíny:

cestovní ruch

hoteliérství

hotelnictví

Česká republika

Česko

Příklady tištěných publikací ve fondu CIKS VŠE

Czech hospitality and tourism papers: hotelnictví, lázeňství, turismus. Praha: Vysoká škola hotelová, 2005- . ISSN 1801-1535.

Indrová, Jarmila a kol. Cestovní ruch: (základy). Vyd. 2., přeprac. Praha: Oeconomica, 2009. 122 s. ISBN 978-80-245-1569-4.

Indrová, Jarmila. Globalization and integration processes in tourism in the Czech Republic. Praha: Oeconomica, 2007. 17 s. Faculty of International Relations Working papers, 8/2007 = Working papers Fakulty mezinárodních vztahů; 8/2007. Recenzované studie. ISBN 978-80-245-1335-5.

Goeldner, Charles R. a Ritchie, J. R. Brent. Cestovní ruch: principy, příklady, trendy. 1. vyd. Brno: BizBooks, 2014. xviii, 545 s. ISBN 978-80-265-0298-2.

Hesková, Marie a kol. Cestovní ruch: pro vyšší odborné školy a vysoké školy. 2. uprav. vyd. Praha .: Fortuna, 2011. 216 s. ISBN 978-80-7373-107-6.

Křížek, Felix a Neufus, Josef. Moderní hotelový management. 2. aktualiz. a rozš. vyd. Praha: Grada Publishing, 2014. 224 s. ISBN 978-80-247-4835-1.

Merhaut, Marek. Vlivy ekonomické krize na změnu chování managementu hotelových a gastronomických zařízení. Vyd. 1. Praha: Wolters Kluwer Česká republika, 2013. 149 s. ISBN 978-80-7478-365-4.

Ryglová, Kateřina, Burian, Michal a Vajčnerová, Ida. Cestovní ruch: podnikatelské principy a příležitosti v praxi. 1. vyd. Praha: Grada Publishing, 2011. 213 s. ISBN 978-80-247-4039-3.

Příklady vysokoškolských kvalifikačních prací VŠE (plné texty jsou dostupné v rámci Souborného katalogu VŠE - http://library.vse.cz)

Chaloupková, Klára. Evropská legislativa ve službách cestovního ruchu a gastronomii. Praha, 2014. Vedoucí práce Lena Mlejnková.

Kabátová, Gabriela. Cestovní ruch České republiky po vstupu do Evropské unie. Praha, 2007. Vedoucí práce Jarmila Indrová.

Kratochvílová, Lucie. Sociální cestovní ruch v krajích České republiky. Praha, 2013. Vedoucí práce Jana Kouřilová.

Olšovský, Martin. Analýza konkurenčního prostředí hotelových rezidencí. Praha, 2011. Vedoucí práce Zdeněk Molnár.

Podskalská, Alena. Cestovní ruch v ČR v kontextu strukturálních fondů EU. Praha, 2011. Vedoucí práce Josef Abrhám.

Rolínek, Vojtěch. Dopady ekonomické krize na cestovní ruch v ČR. Praha, 2010. Vedoucí práce Liběna Jarolímková.

Sakharova, Evgenia. Analýza rozvoje hotelového businessu v České republice a okolních zemích a dopad finanční krize na tuto oblast. Praha, 2010. Vedoucí práce Diana Bílková.

Součková, Veronika. Problematika komunikace hotelnictví  v 21.století. Praha, 2010. Vedoucí práce Jiří Mikeš.

Závorová, Miroslava. Analýza hotelnictví a turismu v Praze v letech 2000-2006. Praha, 2008. Vedoucí práce Miroslav Svoboda.

Příklady volně dostupných online zdrojů

Asociace hotelů a restaurací v ČR

http://www.ahrcr.cz/

Český statistický úřad – Cestovní ruch – časové řady

http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/cru_cr

Jak se daří cestovnímu ruchu v České republice?

http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/jak_se_dari_cestovnimu_ruchu_v_ceske_republice/$File/csu_tk_cestovni_ruch_prezentace.pdf

Ministerstvo pro místní rozvoj – STATISTIKY A ANALÝZY

http://www.mmr.cz/cs/Podpora-regionu-a-cestovni-ruch/Cestovni-ruch/Statistiky-Analyzy

Průmysl cestovního ruchu

http://www.garep.cz/wp-content/uploads/2013/03/Prumysl_CR.pdf

Vývoj a úroveň hotelnictví v ČR a některých státech EU

https://dspace.k.utb.cz/bitstream/handle/10563/11125/kova%C4%8D_2010_bp.pdf?sequence=1