analogická architektura

Text dotazu

Dobrý den,
chtěl bych se dozvědět více o tématu "Analogická architektura," jejímž představitelem je architekt M. Šika. Měla by od něj existovat kniha přímo s názvem analogická architektura. Nemohu ji ale v NK/NTK nebo MZK najít. Našel jsem pouze toto: http://wwwopac.upm.cz/zazna[…]mp;vers=2&lang=cze. Studuji architekturu v Brně a tak jsem se chtěl zeptat na knihovnu, kde by bylo možno popř. zařídit meziknih. výpujčku.
Předem moc děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,
kniha s názvem "Analogická architektura" existuje, ale jak se zdá, dosud nebyla přeložena do českého jazyka. Přečíst si ji tedy můžete v němčině. České knihovny (dle souborných katalogů) tuto knihu bohužel nenabízejí. Pro její získání tedy využijte mezinárodní meziknihovní službu. Knihu můžete objednat v rámci meziknihovních výpůjčních služeb v jakékoliv knihovně v ČR. Výpůjčky ze zahraničí jsou ovšem narozdíl od vnitrostátní meziknihovní služby zpoplatněné. Pro bližší informace kontaktujte knihovníky v knihovně, kterou navštěvujete.

* ŠIK, Miroslav. Analoge Architektur. Publisher: Zürich Boga 1987.

Pod názvem "Analogická architektura" byl vydán také katalog výstavy, konané v Galerii J. Fragnera, Praha 20. 11. 1990 - 19. 1. 1991. Katalog vlastní např. Knihovna Technické univerzity v Liberci: http://knihovna-opac.tul.cz/hledani.php?typhled=G&strana=0&global_search=katalog&ascdesc=0&diakr=1

Česká výběrová článková databáze ANL: http://aleph.nkp.cz/cze/anl nabízí dva články k architektovi Miroslavu Šikovi:
* ŠIK, Miroslav. La Longeraie : Hotel a nové kongresové centrum. Architekt. roč. 44, č. 21 (1998), s. 13-14.
* ŠIK, Miroslav. Římsko-katolické centrum st. Antonius v Eggu u Curychu. Architekt.roč. 42, č. 10 (1996), s. 13-17.

V celosvětové databázi WorldCat (http://www.worldcat.org/) můžete dohledat další knihy k tématu:

např.:
* Altneue Gedanken : Texte und Gespräche 1987-2001
Author: Miroslav Sik
Publisher: Luzern : Quart, 2002.
Series: Bibliotheca, Bd. 3.
Edition/Format:  Book : German

* Vecchio-nuovo : Miroslav Sik con Daniel Studer
Author: Heinz Wirz; Miroslav Sik; Daniel Studer; André Bideau; Franca Comalini; et al
Publisher: Luzern, cop. 2000.
Series: De aedibus., 2.
Edition/Format:  Book : Biography : Italian

* Old-new : Miroslav Sik with Daniel Studer
Author: Heinz Wirz; Maureen Oberli-Turner; André Bideau; Miroslav *Sik; Daniel Studer; et al
Publisher: Lucerne : Quart Publishers, ©2000.
Series: De aedibus, 2.

* Altneu : Miroslav Šik mit Daniel Studer
Author: Heinz Wirz; Daniel Studer
Publisher: Luzern : Quart, ©2000.
Series: De aedibus, 2.
Edition/Format:  Book : German

* Analoge Architektur = Analogická architektura : katalog k výstavě v Galerii J. Fragnera, Praha 20. 11. 1990 - 19. 1. 1991 = Analogous architecture by Alena Hanzlová; Miroslav Šik, Architekt; Galerie J. Fragnera (Praha);  Book
Language: Czech
Publisher: Praha : Obec Architektů [etc.], 1991.

* Nová česka práce : katalog vybraných prací
Author: Martin Bambas; Miroslav Šik; Nová česká práce (Group of architects); et al
Publisher: Praha : Obec Architektů Praha, 1994.

* Analogies II : [exposition], Galerie Knapp, 29 juin - 17 juillet 1993 : Miroslav Sik, Petr Kavan, Bernard Gachet ...
Author: Miroslav Sik; Bernard Gachet; Petr Kavan; Arduino Cantàfora; Galerie Knapp (Lausanne); All authors
Publisher: Lausanne : Galerie Knapp, [1993]

Dostupnost v rámci České republiky můžete ověřit pomocí Souborného katalogu ČR: http://aleph.nkp.cz/cze/skc a Jednotné informační brány: http://www.jib.cz/. dostupnost v nejbližších zemích: katalog KVK: http://www.ubka.uni-karlsruhe.de/kvk.html.