Alois Liska, restauratér knih v Národní knihovně ve Vídni, 1932

Text dotazu

Dobrý den, zajímalo by mě jestli nevíte cokoli o Aloisu Liskovi, restaurátorovi knih, majiteli dílen na vazbu knih, a pod., narozen 25/4/1866 v Kouřimi. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

v našich zdrojích se bohužel nepodařilo o A. Liškovi nic najít. Dá se předpokládat, že v časopise Knihař (určeném knihařům, ozdobníkům, pouzdrařům... a vydávaném v letech 1899 - 1949, signatura NK ČR: 54 B 741), který v pravidelné rubrice uverejňoval jubilejní články a nekrology, mohla vyjít obdobná zpráva i o něm. Časopis si můžete v Národní knihovně půjčit do studovny.
Na adrese
http://www.knihari.cz/ jsou údaje o několika Společenstvech českých knihařů (Brandýs n. L., Loket), kde by Vám možná mohli poradit. Mohl byste se také obrátit na:
Společenstvo českých knihařů sdružení (E-mail: j.sobota@iol.cz, fax: +420 352684154, tel.: 420 352684154)