Alois Jirásek - německý překlad

Text dotazu

Dobrý den,
existuje prosím nějaký kvalitní německý překlad souboru pověstí nazvaného "Ze Židovského města", který je obsažen v jeho sbírce "Staré pověsti české"? A pokud ono, lze ho najít online(v takovém případě prosím o odkaz), nebo - pokud ne - mohla bych jej případně dostat mailem naskenovaný? Díky, s pozdravem PhD. Ivana Kultová

Odpověď

Dobrý den,

německý překlad Starých pověstí českých jsme nalezli v bázi NKC Národní knihovny http://www.nkp.cz, záložka Katalogy a databáze :

[Č.záznamu: 001751169]

Böhmens alte Sagen / Alois Jirásek ; Illustrationen Václav Junek ; [übersetzt von Hans Gaertner]. -- 1. Aufl.. -- Prag : Artia ; Berlin : Kinderbuchverlag, [1957]. -- 364 s.

Pověst "Ze Židovského města=Sagen des Ghettos" má rozsah od strany 212 do strany 229, tj. 18 stran.

Kopie této povídky vám můžeme zhotovit, a doporučujeme papírové kopie  A4/ 2,- Kč stránka (jednostranné, dvoustranné nezhotovujeme).

Pokud byste si chtěla nechat zhotovit elektronické kopie, bylo by to ekonomicky nákladnější a administrativně složitější, protože musíte uzavřít osobně smlouvu a složit zálohu u nás v Referenčním centru. Jedna stránka pak stojí 8,-Kč, http://www.nkp.cz/sluzby/chci-sluzbu/ziskat-kopii.

Sdělte nám laskavě, jak jste se rozhodla a zda si kopie vyzvednete osobně anebo je máme zaslat poštou a na jakou adresu.