alkoholismus

Text dotazu

Dobrý den,
mám v úmyslu napsat bakalářskou práci na téma vliv společensko-politických změn na léčbu alkoholismu v československu. Zatím jsem ve fázi zjišťování dostupnosti pramenů a nevím přesně kterému období se chci věnovat. Mohu se zeptat na dostupnost pramenů k léčbě alkoholismu v Československu v 50 letech, v roce 1968 a v 80 letech?

Odpověď

Dobrý den,

k tématu alkoholismu si můžete nechat u nás vypracovat rešerši, http://www.nkp.cz/sluzby/reserse, jedná se ovšem o službu placenou a musíte mít písemný souhlase vedoucího práce.

Literaturu vyhledáváme zadáním klíčových slov do báze NKC = knihy a časopisy, příp. ANL = články, http://www.nkp.cz, záložka Katalogy a databáze.

Tímto způsobem si můžete literaturu také vyhledávat sama.

Pro omezení na roky máte možnost záznamy zfiltrovat filtrem prostřednictvím vyhledávacího formuláře.

V záznamech o knihách jsou uvedena předmětová hesla, jejichž prokliknutím máte možnost vyhledat další záznamy.

Uvádíme Vám příklady takto získaných záznamů o literatuře získaných zadáním klíčových slov "Československo, alokoholismus" do vyhledávacího formuláře :

Báze NKC:

O alkoholismu / Jaroslav Skála. -- 1. vyd.. -- Praha : Výzkumný ústav zdravot. osvěty, 1957. -- 19, [i] s. ; 21 cm

Ústavní léčba alkoholismu : dynamika, výsledky, predikční faktory / Luděk Kubička. -- Praha : Výzkumný ústav psychiatrický, 1975. -- 247 s. ; 20 cm

Sborník základních poznatků o ochraně proti alkoholismu a jiným toxikomániím v ČSLA / [sestavil Jan Plesnivý]. -- 1. vyd.. -- Praha : Naše vojsko, 1977. -- 126 s. ; 22 cm

Báze ANL :

Zápisy z Apolináře : Léčebná pomůcka. -- Praha : Protialkoholní oddělení psychiatrické kliniky FN2sP, 1951-1958. -- 8 sv.

Alkoholik.cz [elektronický zdroj]. -- [Olomouc : Zdeněk Mlčoch]