Alfons Mucha - adresy v Praze

Text dotazu

Dovoluji se dotazat na místa/čas pobytu A. Muchy v Praze. Nalezl jsem jen Thunovská 25 a pak zmínku o tom, že zemřel v Bubenci (kde je dnes ghanské velvyslanectví). Žil ještě někde jinde? Na Hradc. náměstí žil jen jeho syn Jiří, že? Děkuji předem za zprávu a přeji hezký den.

Odpověď

Dobrý den,

bohužel, se nám nepodařilo najít žádné zmínky o bydlištích Alfonse Muchy v Praze kromě Vámi zmíněné Thunovské 25 a V Tišině 4 v Bubenči. Ze svým dotazem se můžete zkusit obrátit i na Knihovnu Uměleckoprůmyslového muzea (http://www.knihovna.upm.cz; knihovna@upm.cz)