Alena Rejtharová

Text dotazu

Dobrý den,
potřebovala bych zjistit informace o paní Aleně Rejtharové. Vše mě směruje k vaší knihovně, ale vůbec netuším zda u vás pracovala.
Pracuji na Slovníku českých knihovníků a jakákoliv informace mi pomůže.
Předem děkuji

Odpověď

Osobnosti paní Aleny Rejtharové je věnován příspěvek ve sborníku, vč. bibliografie jejích prací, novinových a časopiseckých článků):

KOMOROUSOVÁ, Ivanka. Poděkování Aleně Rejtharové (nar. 14.7.1931). In: Státní vědecká knihovna a Vyčichlo, Jaroslav, ed. 50 let Státní vědecké knihovny v Plzni: studie, data, vzpomínky. Vyd. 1. Plzeň: Státní vědecká knihovna v Plzni, 2000, s. 243-247 264 s. ISBN 80-85093-57-X.
V SVK PK pod signaturou: 31A88448

V tomtéž sborníku je pak uvedeno, že paní Alena Rejtharová pracovala v SVK  od 15.8.1963 do 15.10.1988 (tj. 3 pracovní poměry - 4 roky 101 dnů).
K tomu viz citace:

KEPLOVÁ, Marie a KVĚTOŇOVÁ, Václava. Zaměstnanci SVK v Plzni. In: Státní vědecká knihovna a Vyčichlo, Jaroslav, ed. 50 let Státní vědecké knihovny v Plzni: studie, data, vzpomínky. Vyd. 1. Plzeň: Státní vědecká knihovna v Plzni, 2000, s. 185. ISBN 80-85093-57-X.
V SVK PK pod signaturou: 31A88448

Použité zdroje

Katalogy a kartotéky SVK PK a Souborný katalog ČR