akdemický malíř Václav Beneš

Text dotazu

Prosím, kde bych našel údaje o ak. malíři Václavu Benešovi, nar. 31.3.1895, který studoval v Košicích malbu u Ludovíta Csordáka.

Odpověď

Dobrý den, jedinou zmínku o Václavu Benešovi jsme našli ve slovníku P. Tomana, který uvádí také několik časopiseckých článků o tomto malíři. Zkuste se obrátit ještě na kolegy z knihovny Uměleckoprůmyslové ho muzea, ti mají přece jen lepší zázemí v oblasti výtvarného umění (kontakt: http://www.knihovna.upm.cz, knihovna@upm.cz).

Pramen:
Nový slovník československých výtvarných umělců / sestavil Prokop Toman ; s původní litografickou přílohou Maxe Švabinského. -- 3., značně rozš. vyd. -- V Praze : Tvar, 1947-1955. -- 3 sv. : portréty ; 27 cm.