Akara modrá - dospívání

Text dotazu

Kdy dospívají akary modré?

Odpověď

Dobrý den,
většina druhů ryb dospívá po 5 - 8 měsících. Rybičky čeledi Cichlidae ( cichlidy - vrubozubovití), mezi něž patří i akara modrá, dospívají většinou až po 9 - 12 měsících.
Ještě doplňující informace ke stravě mláďat. V knize Akvarijní rybičky (Ines
Scheurmannová) se píše, že potrava pro potěr by měla odpovídat jejich velikosti. Krmní živočichové by měli být velcí asi jak oči mladých rybek. U úplně malého potěru jsou vhodnou potravou například nálevníci. V obchodech by měla být k dostání speciální krmiva pro menší i větší mláďata.
Výše zmíněnou knihu ( Scheurmann, Ines. Akvarijní rybky : návody k odchovu cichlid, teter, sumců a dalších oblíbených rybek : rady pro zařízení vytíraček. 1. čes.vyd. Praha : Jan Vašut, 1999. ISBN 80-7236-084-1) Vám vřele doporučujeme k prostudování, naleznete zde všechny potřebné informace k chovu a odchovu ryb v akváriích.