akademický malíř Jaroslav Klapště

Text dotazu

Prosím o informaci o výše uvedeném malíři

Odpověď

Dobry den,

malir Jaroslav Klapste se narodil 7.8.1923 v Zahori u Zelezneho Brodu, zemrel 23.9.1999. Za valky totalne nasazen, studoval u prof F. Ticheho a E. Filly na VSUP v Praze.
Venoval se grafice i malbe. Ovlivnen surrealismem, ilustroval bibliofilska vydani (Halas, Seifert). Clen SCUG Hollar. Jeho dila zastoupena v SGVU v Litomericich.
Literatura:
Toman, P.: Novy slovnik ceskoslovenskych vytvarnych umelcu. Dodatky. Ostrava : Chagall, 1994.
Slovnik ceskych a slovenskych vytvarnych umelcu 1950-2000. Ostrava : Chagall, 2000. D. V. Ka - Kom.