aerobic

Text dotazu

Prosím o informace o publikacích a knihách, které bych mohla využít při přípravě diplomové práce na téma: Prvky aerobiku v hodinách tělesné výchovy pro 1. ročník ZŠ.

Odpověď

Dobrý den, v databázích Národní knihovny jsme našli následující publikace:

Fyziologie a psychologie tělesné výchovy žáku mladšího školního veku : celostátní vysokoškolská učebnice pro poslouchače učitelství pro 1. stupen ZŠ a učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů v aprobačním předmětu tělesná výchova. Praha : SPN, 1985. -- 168 s. : obr., grafy ; 24 cm

Dušková, D. - Mužík, V. - Šeráková, H.: Netradiční pomůcky pro tělesnou výchovu na 1. stupni ZŠ : (náměty na zhotovení a uplatněni pomůcek pro pohybové hry a zábavy). Brno : Masarykova univerzita, 2004. -- 70 s. : il. ; 21 cm

Brklová, D.: Pohybové hry dětí mladšího školního veku : Skripta pro poslouchače studia učitelství 1. stupne ZŠ. Plzeň : Pedagogická fakulta, 1987. -- 113 s. : obr. ; 29 cm

Skopová, M. - Beránková, J.: Aerobik : kompletní průvodce. Praha : Grada, 2008. -- 208 s. : il. ; 24 cm + 1 DVD

Macáková, M.: Aerobik : moderní formy aerobiku, výživa a cviky pro dobrou kondici. Praha : Grada, 2001. -- 107 s., [8] s. príl. : il. (nekteré barev.) ; 21 cm

Toufarová, H.: Aerobik (nejen) do školy : (metodický materiál k CD pro deti ve veku 5-14 let). Olomouc : Hanex, 2008 -- 23 s. : il. ; 21 cm + 1 CD

Toufarová, H.: Aerobik s beruškou : (metodický materiál k CD pro deti ve veku 4-9 let). Olomouc : Hanex, 2008 -- 27 s. : il. ; 21 cm + 1 CD

Toufarová, H.: Aerobik s detmi plus. Olomouc : Hanex, 2003. -- 75 s. : il. ; 21 cm

Toufarová, H.: Říkadla k dětskému aerobiku : (metodický materiál k CD pro deti ve veku 4-9 let). Olomouc : Hanex, 2008 -- 22 s. : il. ; 21 cm + 1 CD

Stodůlková, A.: Dětský aerobik ve vyučovacím procesu MŠ a I. stupně ZŠ. Brno : Masarykova univerzita, 2006. -- 30 s. ; 30 cm

Hrubá, J.: Aerobik a školní tělesná výchova. In: Školní sport CZ , c.2 (1996/97), s.14-15

Štryncl, R.: Aerobik na ZŠ a SŠ. In: Tělesná výchova a sport mládeže CZ Roč. 70, c.4 (2004), s.36-37

Kubátová, J.: Aerobik pro děti. In: Tělesná výchova a sport mládeže CZ Roč. 70, c.7 (2004), s.23-28

Strešková, E.: Step-aerobik v školskej telesnej výchove. In: Technológia vzdelávania SK Roč. 2, c.5 (1994), príl. s.14-15

Kyselovičová, O.: Uplatnenie náčinia a náradia na hodinách aerobiku v školskej telesnej výchove. In: Telesná výchova a šport SK Roc. 10, c.3 (2000), s.28-32

Strešková, E.: Uplatnenie step aerobiku v školskej telesnej výchove. In: Telesná výchova a sport mládeže CZ Roc. 60, c.8 (1994), s.36-40

Toufarová, H.: Aerobik pro nejmenší : (doprovodný text k CD-ROMu "Zacínáme s aerobikem"). Brno : Masarykova univerzita, [2000]. -- 22 s. : il. + 1 CD-ROM

Toufarová, H.: Aerobik s dětmi. Olomouc : Hanex, 2001. -- 66 s. : obr.

Toufarová, H.: Aerobik přinesl dětem radost z pohybu. In: Univerzitní noviny. Roč. 8, c. 6 (2001), s. 20-21

Nabídka pro cvicitele aerobiku. In: Školní sport. -- c. 6 (1996/97), s. 22

Národní knihovna se nespecializuje na pedagogickou literaturu, a tak by Vám jistě lépe poradili v Národní pedagogické knihovně Komenského (http://www.npkk.cz/).

Prověřené zdroje:

NKC - Online katalog Národní knihovny ČR - http://sigma.nkp.cz/cze/nkc

ANL - Články v českých novinách, časopisech a sbornících - http://sigma.nkp.cz/cze/anl

Databáze Národní pedagogické knihovny Komenského - http://www.npkk.cz/kpwinsqlnpkk/index.php.