A.I.BLÁHA, sociální zřízení

Text dotazu

Dobrý den, chtěla jsem se jenom zeptat. Ve škole jsme probíraly v předmětu
sociální deviace, příčiny sociálně patologických jevů ve společnosti podle
A.I.Bláhy. Uvádí zde 5 příčin poruch: 1, porucha zřízení rodinného; 2,
sociální napětí; 3, soc.diskriminace; 4, porucha hospodářsk.zřízení; 5,
úchylné fung. zřízení vých. a kult.. chtěla jsem Vás poprosit, zda nevíte co
tím pan Blíáha myslel, když ty jednotlivé příčiny uváděl? mohli byste mi
PROSÍM alespoň ve zkratce napsat, co bych mohla u jednotlivých příčin uvést,
nebo o čem bych mohla mluvit?

Odpověď

Dobrý den,

odpovědi na Vaše dotazy naleznete v knize:

BLÁHA, Arnošt Inocenc. Sociologie. 1.vyd. Praha : Academia, 1968. Jednotlivé příčiny poruch, které jste uvedla, jsou zde podrobně rozepsány - kapitola číslo XX. Sociální patologie (str.374 - 388).

Jak jste se mohla dočíst již na úvodní straně služby Ptejte se knihovny, náplní této služby není vypracovávat otázky do školy či seminární práce. My Vám můžeme pouze poradit, kde potřebné informace získáte.